Başkanımız

 

Hacer Akyüz

 

 Muğla’nın Fethiye ilçesinde doğdum. İlk ve ortaokulu Fethiye Atatürk İlköğretim Okulunda, liseyi Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi Sağlık Meslek Lisesinde okudum. Erzurum’da görev yaptığım dönemde Atatürk Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulunda başladığım lisans öğrenimimi, Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulunda tamamladım. Ortaokuldan bugüne Sporcu, İdareci, Antrenör olarak farklı branşlarda sporun içerisinde yer aldım. 
1987 yılında Dünya Ordular Arası Voleybol Şampiyonasında 6 kez milli formayı giydim. Kayak sporuyla 1990 yılında Palandöken’de tanıştım ve her yıl yaklaşık 120 öğrenciye kayak eğitimi vermekteyim. 1993-1995 yılları arasında Badminton ligine katılan takım içerisinde yer alarak, Birinci Badminton Milli Takım Kampına Anadolu’dan davet alan tek kadın sporcu olarak katıldım. Erzurum bölgesinin ilk Voleybol kadın hakemlerindenim. 1998 yılından bu yıla kadar Gülhane Askeri Tıp Akademisinde beden eğitimi dersleri vermekteyken kurumsal değişim sonucu şu an Sağlık Bilimleri Üniversitesinde akademisyen olarak görevime devam etmekteyim. GATA DOİK Spor Kulübünde Başkan Yardımcılığı ve Oryantiring branş sorumluluğunu üstlendim ve sporcuların yetişmesine, Milli Takımda yer almalarına katkı sağladım. 2003 Haziran ayından bu yana Oryantiring Antrenörlüğü ve Hakemliği yapmaktayım. 2004 yılında Dünya Üniversiteler Arası Oryantiring Şampiyonasına Milli Takım Antrenörü olarak katıldım. Oryantiringin ilköğretim okullarında “haftalık altı saat ders dışı egzersiz” müfredat programına alınmasında etkin rol oynadım ve 2011 yılında yayımlanan “Çocuklara Oryantiring Eğitimi” kitabının hazırlanmasına katkıda bulundum. 
Türkiye’de faaliyet gösteren Faal Oryantiring Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TOHAD) ile Oryantiring Antrenörleri Derneklerinin (TORAD) Kurucu Üyesiyim. Derneklerimizin koordinesinde Türkiye’de ilk defa sponsor desteği ile Erzincan Ergan’da yapılan Uluslararası Kayak Oryantiring Şampiyonasını organizasyonunda görev aldım. 
Oryantiring Federasyonunun kurulma sürecinde kulüp temsilcisi olarak aktif görevler yürüttüm. Bugüne kadar Oryantiring İl Temsilci Yardımcılığı, Oryantiring Federasyonu Eğitim Kurulu Üyeliği, Oryantiring Federasyonu Yönetim ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerini icra ettim.