MANİSA 1.KADEME HARİTA ÇİZİM KURSU

23 Ocak - 01 Şubat tarihleri arasında Manisa'da şehir ve park haritası çizimi üzerine 10 günlük (80 saat) kurs verilecektir.

Kursa katılmak isteyen kişiler;

1- En geç 17 Ocak  2020 tarihi mesai bitimine kadar Harita Kurul Başkanlığına e-mail ya da telefon ile isimlerini ve nereden katıldıklarını bildirecektir.

2Kursa katılım ücretini (500 TL) Federasyonun TEB (Türk Ekonomi Bankası) Gazi Osman Paşa Şubesi ( IBAN NO : TR 58 0003 2000 0000 0067 4848 81 ) banka hesabına

yatıracak ve dekontu kurs başlangıcında kurs sorumlusuna teslim edecektir. Dekont ibra etmeyen kursiyerler kursa alınmayacaktır. 

3- Savcılık iyi hal kağıdı,

4Kursa katılacak kişiler dizüstü bilgisayar ile renkli (turuncu, kırmızı, yeşil, mavi ve siyah) kalemleri yanlarında bulunduracaktır.

5Kurs sonucunda çizim yapmaya yeterli görülen kursiyerlere Federasyon onaylı belge verilecektir. Belge sahibi olan haritacılara gerek kendi şehirlerinde gerekse yakın bölgedeki diğer şehirlerde harita çizim görevleri verilecektir.

6Kurs süresince gerekli programlar anlatılacak olup, ISSOM (Uluslararası Sprint Harita Çizim Kuralları) kriterlerine göre nazari/uygulamalı eğitimler yapılacaktır.

Kurs programı aşağıda belirtilmiştir.


KURS PROGRAMI                                  

1.GÜN: Ocad çizim programının anlatılması ve uygulama yapılması,

2. GÜN: Sas Planet ve Google Earth üzerinden koordinatlı görüntülerin oluşturulması,

3.GÜN : Global Mapper kullanımının anlatılması ve uydu görüntüsünün  TIF formatına çevrilerek Ocad programında dünyadaki gerçek koordinatlarında yüklenmesi.

4.GÜN: Halihazır şehir planlarının(varsa) DXF formatına dönüştürülmesi ve uydu resminin üzerine oturtulması. Ocad programında faydalanılarak çizim için altlık hazırlanması,

5.GÜN: Harita çizim  uygulaması,

6.GÜN: Çalışmanın bilgisayara aktarılması ve çizim yapılması, yapılan çalışmadaki hataların ve doğruların analiz edilmesi,

7.GÜN: Harita çizim uygulaması,

8.GÜN: Çalışmanın bilgisayara aktarılması ve çizim yapılması, yapılan çalışmadaki hataların ve doğruların analiz edilmesi,

9.GÜN: Sınav için Harita Çizim uygulaması,

10.GÜN: Yapılan çalışmaların değerlendirilmesi. (Uygun objelerin kullanılması, bilgisayar çizim hassasiyetleri vb.)

Değerlendirme sonucunda kursu başarı ile bitirenlere Federasyon onaylı belge verilmesi.

AYRINTILI KURS PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

 

 

                                                                    BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ...

Kurs Yeri: AKHİSAR CUMHURİYET MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ (Bilişim Bölümü)

 

Eğitimciler: Yüksel KÖSEM  0542 376 10 10

                     Hamza ŞİREN    0543 594 64 18

 

İletişim için: Özgür MORBEL 0505 716 41 51