DUYURU!!!

DUYURU

Dünyanın en büyük/önemli oryantiring faaliyetlerinden birisi olan O Ringen 50 yılı aşkın süredir her yıl İsveç in farklı bir noktasında Temmuz ayının ikinci yarısında İsveç Oryantiring Federasyonuna ait olan O Ringen AB firması tarafından organize edilmektedir.

Tüm dünyadan yaklaşık 40 farklı ülkeden 15-20000 arası oryantiringci 5 gün boyunca her yaş ve cinsiyet kategorisinde hem çok kaliteli ve çekişmeli yarışlara katılmakta hem de keyifli bir hafta geçirmektedir. Bu yönüyle O Ringeni yarışmadan çok bir festival olarak değerlendirmek mümkündür.

Oryantiringi geliştirmeye katkı sağlamak amacıyla oluşturulan O Ringen Akademi elde edilen bilgi ve tecrübeyi tecrübeli eğiticiler ve eğitim malzemeleriyle birlikte arazi çalışmalarını da içerecek şekilde katılımcılara aktarmayı sağlamaktadır.

Akademi O Ringen yarışlarından 4-5 gün önce yaklaşık 40-50 katılımcı ile başlamakta, verilen eğitimler ve yapılan deneme yarışmalarını takiben katılımcılar O Ringen yarışmalarında yarışma fırsatı bulmaktadır.

O Ringen 2019 yılında İsveç’in Kolmården bölgesinde 22-27 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Buna bağlı olarak Akademi 19-28 Temmuz tarihlerinde düzenlenecektir.

Bu faaliyetlerle ilgili Bülten 1 ve Başvuru Formu organizatör tarafından yayınlanmıştır. Bilgi edilmesi açısından yararlı olacağı düşünülerek bu dökümanlar tercüme edilmiş ve aşağıda orjinalleriyle birlikte paylaşıma açılmıştır. Bu dökümanlarda katılımla ilgili hertürlü bilgi ve ilgili iletişim bilgileri yer almaktadır.

Bu faaliyetlere katılmayı düşünenler başvurularını 1 Mart 2019 tarihine kadar dökümanlarda belirtilen şekilde şahsen yapacaklardır. Gerekli olması durumunda yardımcı olunması ve koordinasyonun sağlanması amacıyla başvurular konusunda federasyonumuza bilgi verilmesi yararlı olacaktır. 25/01/2019, Ankara 

O-Ringen Akademi 2019 Bülten 1

O-Ringen Akademi 2019 Başvuru Formu

O-Ringen Academy 2019 Bulletin 1

O-Ringen Academy 2019 Application Form