Federasyon Başkanımızdan Mesaj

Değerli Oryantiring Ailem,

Sizlerin güveni ile ülkemiz ve sporumuz adına gerçekleştirdiğimiz, son uluslararası organizasyonumu da bitirmenin, hep birlikte daha güzel işler yapmamın haklı gururuyla hepinizi selamlıyorum.

Bu gurur, hedeflerimize koşan siz değerli sporcularımızın, antrenörlerimizin, yöneticilerimizin, hakemlerimizin, gönüllülerimizin, federasyonumuzun ve oryantiring sevdalısı tüm emekçilerine aittir. Beş yıllık süre boyunca yükselen spor değerimiz oryantiring için hedeflerimizi daima daha ileriye götürmeye çalışarak; federasyonumuzun sponsorluk sözleşmeleri özgelir artışı, kulüplere malzeme ve eğitim dökümanı dağıtımı, ödüllü yarışmalar, milli takım/gelişim kampları, eğitim programlarının standart hale getirilmesi, harita çizim kurs müfredatının hazırlanması, oryantiring/haritacı şuraları, dergi ve kitap basılı kaynakların sürekli hale getirilmesi, talimatların yayımlanması, milli takım seçme kriterlerinin oluşturulması, Dünya Şampiyonasının ülkemizde yapılması, ödül sisteminin kurulması, üniversitelere oryantiring uzmanlık alanının açılması, kitapta oryantiringten sanal müsabakalara, kurumlar arası işbirliği projelerine, oryantiring antrenör ve haritacısının işkur meslek tanımına, haritalarımızın sayısının arttırılarak ülkemizin her bir yanının oryantiring hedefleri ile donatılmasına, sporcu, antrenör, hakem ve haritacılarımızın sayısının arttırılmasına, ana lige girilmesi, Milli Eğitim Bakanlığı eğitici eğitimlerinden, Spor Bakanlığımıza antrenörlerimizin atanmasına kadar bir çok konuda ilki başararak çok keyifli, yorucu ve manevi hazlı yüksek zamanlar geçirdim.

Kurumsal, yenilikçi ve sporumuzun adına daha fazla değer kazandırmak adına yaptığımız çalışmalarda, mesai mefhumu gözetmeksizin maddi, manevi sürekli benle beraber olan yönetim kuruluma, genel sekreterime, federasyon personelime, tüm kurullarıma emek ve sabırlarından dolayı ve ayrıca 5 yıl bensiz zaman geçiren aileme anlayışlarından dolayı teşekkür ederek bir sonraki dönemde aday olmayacağımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Siz değerli oryantiring sevdalıları ile yapılan etkinliklerde önde belki ben göründüm ama arkamda hep sizlerin yanımda desteklerinizi hissettim. Aldığım kararlarda hep sizleri, hep ileriyi düşündüm. İyi ki varsınız.  Gösterdiğiniz hoşgörü ve destek için en büyük teşekkürü sizlere, iletmek istiyorum. Onurlu bir şekilde devraldığım başkanlığı onurlu bir şekilde ve gururla bırakıp, bayrak değişimi yapma zamanı geldi. Ben sizlerle her zaman gurur duydum ve duymaya devam edeceğim.

Şahsi menfaatlerini ön planda tutmayan yönetim anlayışımızla adından söz edilir hale getirmek için çıktığımız bu yolda, büyük çaba gösterdik. Dinlenmemek üzere yola çıkanlardan olarak göreve başladığım andaki aynı heyecan ve çalışma isteğimle ile başım dik, yüreğimle, hepinize ve şu an yanımda olan ya da olamayan can dostlarıma da selam ederek başkanlık görevimi tamamlıyorum. Bu vesile ile başkanlık seçiminde aday olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Saygılarımla.

 

                                                                                                                                                 Hacer AKYÜZ

                                                                                                                                                   Federasyon Başkanı